Zateplujeme strop v paneláku


Zakoupili jste nebo zdědili byt v Praze, například na sídlišti v Řepích? Domy ve Vondroušově nebo Galandově ulici se sedmi či dvanácti podlažími tu sice bývají kompletně revitalizované včetně zateplení fasády, ale stále mohou mít nezateplené stropy. Jestliže pak obýváte byt v posledním patře, můžete se dostat do situace, kdy zjistíte, že v létě stropem do bytu proniká horký vzduch z rozpálené plechové střechy, a v zimě naopak tudy uniká teplo z bytu do venkovního prostoru. V takové situaci se nabízí zateplení stropu.

panelový dům

Zateplování stropů se provádí například sádrokartonovou konstrukcí s vnitřním jádrem z izolační hmoty ve formě fasádního polystyrenu nebo minerální vaty. Sice se tím o několik centimetrů sníží obytný prostor, ale úspora nákladů na vytápění nebo chlazení obytných prostor může být značná. Otázkou však zůstává, jakou použít technologii kotvení do panelového stropu, aby to mělo svůj platný význam.

bydlení na sídlišti

Jestliže vsadíte na klasické hmoždinky, můžete se dostat do problémů, kdy se stropní konstrukce uvolní a zřítí nebo posune a zaklíní třeba metr od stropu v téměř polovině místnosti. Proto je zde velmi důležité zvolit kotvicí systém prověření zkušenostmi z mnoha realizovaných projektů. Jedním z nich jsou i injektážní kotvy Spiral Anksys. Co tím máme na mysli?

Kotvy Spiral Anksys jsou duté ocelové válečky zhotovené z pozinkované síťoviny. Tento důmyslný vynález již sám o sobě umožňuje vynikající přilnavost montážní pěny a její průnik do stavebního a izolačního materiálu, síťovina tu vytvoří mnoho záchytných bodů a je to lepší řešení, než kdyby byly válečky zhotovené z plného plechu. Technologie Spiral Anksys se osvědčila v praxi již na mnoha místech, nejen při kotvení zateplení do stropů, ale i na fasádách domů včetně kotvení obkladového kamene a kotvení pergol do zateplené fasády.