Svaly hrudního koše – znáte někoho, kdo měl zlomenou nohu a zlomenina se hojila v sádře několik týdnů? Nebo snad sami máte takovou zkušenost za sebou? Pak si jistě dobře uvědomíte, co se stane poté, kdy je sádra sejmuta. Již na první pohled zjistíte, že postižená noha je jaksi méně svalnatá, a že vám činí potíže se na ni postavit a začít ji zatěžovat. Je to dáno tím, že svalová tkáň vyžaduje neustálé stimuly, aby byla udržována v činnosti, jinak začne ochabovat a ztrácet na objemu.
Nemusíte být zkrátka ani kulturisté, aby vám došlo, že svaly je třeba posilovat. A právě toto je i problém častého nošení podprsenek. Podprsenka zkrátka vaše ňadra podpírá za vás, je to něco jako sádra a berla při té zlomenině. S podprsenkou ochabují svaly hrudního koše a ňadra pak sama o sobě nedrží ideální tvar, což není ani hezké na pohled, ani příjemné při chůzi.
Pocit sevření – další důvod, proč žít bez podprsenek, je pocit sevření v jakémsi korzetu. Je známo, že volné oblečení přispívá k lepšímu proudění vzduchu kolem těla, k okysličování pokožky a také k udržování stálé tělesné teploty – vzduch mezi tělem a oděvem funguje jako izolant. Podprsenka v tomto procesu brání, budete mít na hrudníku pocit chladu nebo nepříjemného tepla a váš den nebude takový, jak byste si představovaly. Použijte raději tejpy na prsa anebo kryty bradavek, které zabrání erotickým podnětům, a užívejte si své tělo bez podprsenky tak, jak bylo původně stvořeno.
Ekzémy – nošení podprsenek vytváří možnost vzniku různých kožních vyrážek. Pokožka se vám tu snadno zapaří a ucpou se tu kožním mazem póry, takže se tu může vytvořit akné a podobné zanícené výrůstky. Problematické je to zejména u hůře prodyšných materiálů syntetického původu. Podprsenka je zkrátka nepřirozená část oblečení, která v dámském šatníku může klidně chybět.